Akių ligų gydymo centras
Naujoji g. 10 - 1, LT- 63250 Alytus +370 688 04575 info@senojipeleda.lt Lithuanian English Russian

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMUS AKINIUS NUO SAULĖS

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMUS AKINIUS NUO SAULĖS

 

Saulė – puikus vaistas nuo liūdesio bei niūrių minčių. Apie saulės teigiamą poveikį galima kalbėti daug ir įvairiais aspektais, svarbu atminti, kad ji gali būti ir pavojinga.

Kad nuo saulės spindulių būtina saugoti odą, žinome, ko gero, visi. Priešingu atveju ją lengva skaudžiai nudegti. Nesaugodami galvos, rizikuojame gauti saulės smūgį. O kokie pavojai kyla tinkamai nuo saulės neapsaugojus savo akių? Anot gydytojų oftalmologų - įvairūs akių negalavimai, regėjimo sutrikimai.

Ilgai būnant saulėje be jokių apsaugos priemonių – akinių nuo saulės, plačiabrylių skrybėlių, kepurių su snapeliais ir panašiai, akys ilgainiui gali pradėti ašaroti, tapti labai jautrios šviesai, nemaloniai perštėti.
Kartais regėjimo lauke gali netikėtai atsirasti tamsių dėmių, kurios dar labiau pablogina regėjimą. Jei žmogus turi regėjimo sutrikimų, jei jo akys yra pažeistos kitų ligų, pavyzdžiui, kataraktos, glaukomos - saulės spinduliai tampa dar pavojingesni.

Kalbant apie akinius nuo saulės, būtina atminti, kad pastarieji akis apsaugo ne tik nuo kenksmingų saulės spindulių, bet ir nuo įvairių dulkių, žiedadulkių ir kitokių nešvarumų.

Akinius nuo saulės patartina pirkti optikos salonuose, nes čia jie yra sertifikuoti. Tad kokį apsaugos nuo saulės būdą rinktis akinius nešiojantiems žmonėms?

Fotochrominiai lęšiai – mėgstantiems universalumą

Ne vieną nešiojantį akinius ar kontaktinius lęšius vasaros sezonas priverčia gerokai pasukti galvą – kokį akių apsaugos nuo saulės būdą rinktis: tamsėjančių lęšių akinius, akinius nuo saulės su dioptrijomis ar kontaktinius lęšius ir akinius nuo saulės? Kuris šių būdų patogiausias? Prieš renkantis vienokią ar kitokią apsaugą nuo saulės, pravartu išsiaiškinti visus pasirinkto būdo pliusus ir minusus. Fotochrominiai (tamsėjančių lęšių) akiniai gana patogūs ir populiarūs, ir ne tik tarp vyresnių žmonių. Neš šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti ir veidrodinius fotochrominius lęšius. Būnant saulėkaitoje jie patamsėja, tuo tarpu įėjus į patalpą, esant pavėsyje, lęšiai vėl tampa šviesūs. Dabar akinius su fotochrominiais lęšiais gali rinktis ir vairuotojai, nors daugumos naujų automobilių stiklai yra su UV filtrais, bet yra fotochrominiai lęšiai skirti būtent vairuotojams.

Saulės akiniai su dioptrijomis 

Akinius nuo saulės su dioptrijomis, daugelis žmonių vadina nepakeičiamu pagalbininku būnant gamtoje. Akys, nešiojant tokius akinius, puikiai mato, be to, yra patikimai apsaugotos nuo saulės. Tačiau šie akiniai galbūt yra ne pats tinkamiausias pasirinkimas tiems, kurie dažnai iš patalpos eina į lauką ir atvirkščiai – tokiu atveju akinius nuo saulės su dioptrijomis reikia nuolat kaitalioti su paprastais. 

Permainingu oru – kontaktinių lęšių ir saulės akinių derinys

Kontaktinių lęšių ir akinių nuo saulės „kombinaciją“ patariame rinktis regėjimo sutrikimų turintiems asmenims, kurie mieliau nešioja ne akinius, o kontaktinius lęšius. Taip pat tiems, kuriems dėl itin specifinių ir aukštų reikalavimų būtinas platus rėmelių pasirinkimas. 

Poliarizuoti lęšiai – maksimaliam ryškumui

Tiek paprastų akinių nuo saulės, tiek akinių nuo saulės su dioptrijomis lęšiai gali būti poliarizuoti. Poliarizacijos privalumas tas, kad ji nuima aplinkos atspindžius, todėl dar labiau padidina regėjimo ryškumą. Žmogus mato kontrastingus, natūralių spalvų vaizdus, mažiau pavargsta akys. Pabandžiusieji akinius, kurių lęšiai poliarizuoti, dažnai kitokių lęšių net nebesirenka – įvertina regėjimo komfortą.

 

Atgal