Akių ligų gydymo centras
Naujoji g. 10 - 1, LT- 63250 Alytus +370 688 04575 info@senojipeleda.lt Lithuanian English Russian

KOREKCINIAI AKINIAI

KOREKCINIAI AKINIAI

Dauguma žmonių kurie turi regėjimo problemų yra priversti nešioti akinius, o netinkamai parinkti akiniai gali varginti akis, sukelti galvos skausmus ar net pabloginti regėjimą. Ką verta žinoti renkantis akinius?
Akiniai susideda iš korekcinių lęšių ir rėmelio. Bet nežiūrint į išorinį paprastumą, akiniai yra gana sudėtingas optinis prietaisas regėjimui koreguoti, jie kiekvienam žmogui parenkami individualiai.
Renkantis akinius žmogus didžiausią dėmesį kreipia į rėmelius. Pirmiausia rėmelis turi tinkamai įrėminti lęšius, būti patogus ir tikti prie veido. Pagrindinė akinių dalis yra lęšiai. Būtent jie kompensuoja tuos regėjimo pažeidimus, kurie ir yra blogo regėjimo priežastis. Todėl būtina tinkamai juos išsirinkti, atsižvelgiant į stiprumą, nešiojimo režimą, darbo pobūdį ar gyvenimo būdą.
Akinių lęšiai skirstomi į dvi pagrindines grupes, tai medžiaga iš kurios jie pagaminti: mineralinius ir organinius (ar polikarbonatinius).
Mineraliniai lęšiai – stikliniai akinių lęšiai, kurie mažiau braižosi, atsparūs cheminiam poveikiui ir aukštoms temperatūroms, tačiau yra sunkesni, lyginant su plastikiniais ir mažiau saugūs, dūžta.
Organiniai lęšiai – plastikiniai akinių lęšiai, kurie yra lengvesni nei mineraliniai lęšiai, nedūžtantys. Tačiau plastikiniai lęšiai, kurie nėra padengti papildomomis dangomis, mažiau atsparūs braižymuisi.
Polikarbonatiniai lęšiai – lengvesni, plonesni, atsparesni smūgiams. Traumos atveju pasižymi išskirtiniu saugumu.
Yra įvairių rūšių korekciniai akinių lęšiai: Monofokaliniai, bifokaliniai, progresiniai, aukšto indekso, fotochrominiai, tonuoti ir poliarizuoti.
Monofokaliniai lęšiai koreguoja regėjimą tik vienu atstumu;
Bifokaliniai lęšiai susideda iš dviejų dalių – viršutinė jų dalis koreguoja regėjimą į tolį, o apatinėje dalyje esantis langelis leidžia aiškiai skaityti arba žiūrėti nedideliu atstumu;

837c_2
Progresiniai lęšiai – tai tokie lęšiai, kurių stiprumas keičiasi palaipsniui. Su šiais lęšiais galima puikiai matyti visais atstumais.
"Kambariniai" progresiniai lęšiai skirti žiūrėti vidutiniu nuotoliu nuo 35 cm iki 4 m atstumu. Akiniai su šiais lęšiais labai patogūs naudoti biure, namuose: skaityti, dirbti kompiuteriu, bet pvz. netinkami vairuoti.
Aukšto indekso lęšiai – asferinio dizaino ploninti lęšiai yra plokštesni ir lengvesni. Šie lęšiai labai skaidrūs, suteikia puikią išvaizdą, atsparūs smūgiams. Didelių dioptrijų akiniai atrodo estetiškiau.
Fotochrominiai lęšiai – fotochrominiai lęšiai keičia spalvą priklausomai nuo UV spindulių intensyvumo. Akiniai su fotochrominiais lęšiais yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems reikalinga ne tik regos korekcija, bet ir visapusiška akių apsauga nuo kenksmingų UV saulės spindulių. Tokie akiniai atstoja dvejus: lauke tamsius saulės akinius, patalpoje – įprastus akinius.
Jūs galite pasirinkti iš trijų gaminamų spalvų: rudos, pilkos ar grafito žalsvos.
Spalvoti akinių lęšiai - tai dažyti akinių lęšiai, kurie naudojami akiniams nuo saulės gaminti. Jie apsaugo akis nuo kenksmingų UV spindulių bei saulės spindulių. Taip pat jie išryškina vaizdą ir padidina jo kontrastą. Galime pasiūlyti įvairių spalvų dažytus lęšius akiniams.
Poliarizuoti akinių lęšiai su dioptrijomis – lęšiai skirti apsaugoti akis nuo kenksmingų saulė spindulių, koreguojant matymą.
Jie 100 proc. užtikrina apsaugą nuo UV spindulių, bet pagerina vaizdo kontrastą ir ryškumą. Poliarizuoti lęšiai sumažina blizgėjimą, išryškina detales, padidina vaizdo gilumą, paryškina spalvų kontrastą.
Kokios yra akinių lęšių dangos:
1. Kieta danga– tai danga, kuri sustiprina lęšio paviršių, bei patį lęšį, todėl lęšis yra skaidresnis, tampa atsparesnis įbrėžimams.
2. Antirefleksinė danga – danga kuri padidina lęšio skaidrumą. Ši danga apsaugo nuo kenksmingų UV spindulių, sumažina atspindžių kiekį, taip apsaugo akis nuo nuovargio, o jų raumenis nuo įtempimo, ypač dirbant kompiuteriu.
3. Daugiasluoksnė danga – organinių lęšių danga, užtikrinanti aiškų ir natūralų regėjimą be atspindžių, bei apsauganti nuo pavojingų UV spindulių. Šią dangą sudaro kieta antirefleksinė hidrofobinė, lipofobinė bei antistatinė dangos.
a) Hidrofobinė – mažina akinių lęšių rasojimą, greičiau pašalinami susidarę vandens lašeliai;
b) Lipofobinė – sumažina riebalinių dėmių ir pirštų antspaudų nusėdimą ant lęšio;
c) Antistatinė – sumažina susidariusį statinį krūvį ant akinių lęšių paviršiaus (elektrinimąsi), mažiau limpa dulkės ir pūkeliai.
Akinių lęšiai darbui prie kompiuterio: skaitmeniniai prietaisai skleidžia kenksmingą mėlynąją šviesą, kuri didina akių nuovargį, sukelia sausų akių sindromą,
Norėdami apsaugoti akis nuo per daug intensyvios mėlynosios šviesos spinduliuotės, naudokite akinių lęšius su danga neutralizuojančia skaitmeninių prietaisų skleidžiamą šviesą, saugančią akis nuo jų neigiamo poveikio.
geriausiai visas lęšių savybes, privalumus bei trūkumus išmano optikos specialistas, tad įvertinę svarbiausius kriterijus: regėjimo kokybę, patogumą, saugumą ir išvaizdą, priimsite geriausią sprendimą dėl pirkinio. Tinkamai parinkti rėmeliai ir korekciniai akinių lęšiai leis Jums džiaugtis naujais akiniais.

Atgal